Декан факультету - доцент Сіренко Микола Миколайович.
Деканат розташований в математичному корпусі (2 та 3 поверхи)
Телефони: 707-62-58; 707-61-52 
Історія факультету
Факультет заснований у 2002 році згідно наказу ректора на підставі наказу Міністерства освіти і науки України. Перша назва факультету ("Факультет довузівської підготовки") підкреслювала основне призначення факультету - створення, об'єднання та організацію роботи різних підрозділів системи довузівської підготовки університету, організацію нового Навчального комплексу університету, до складу якого тоді входило близько 100 середніх навчальних закладів з 8 областей України.
На той час в системі довузівської підготовки нашого університету навчалося близько 1500 абітурієнтів.
У 2003 році у зв ' язку з розширенням завдань та напрямів роботи пройшла реорганізація факультету і він отримав нову назву - "Факультет дистанційного та доуніверситетського навчання".

Про факультет

Сьгодні факультет має такі пріоритетні напрями діяльності:

•  розвиток та організація роботи системи доуніверситетського навчання у формі підготовчих курсів , філій підготовчих курсів у різних містах країни, елітарних шкіл , підготовчого відділення з метою поглибленої підготовки майбутніх випускників середніх навчальних закладів до вступу та навчання в університеті ;
•  створення та організацію навчально-консультаційних центрів (НКЦ) для підготовки бакалаврів та спеціалістів за заочною формою навчання у різних містах України;
•  організація та розвиток дистанційної форми навчання на базі НКЦ спільно з Центром дистанційної освіти нашого університету;
•  організація та координація роботи Навчального комплексу НТУ "Харківський політехнічний університет";
•  організація та проведення заочних олімпіад для вступників до університету;
•  організація та проведення щорічних Науково-технічних конференцій доуніверситетської молоді "Хімія та фізика в сучасних технологіях" ;
•  організація та проведення випускних випробувань в системі доуніверситетського навчання спільно з Центром незалежного тестування;
•  інформаційна та профорієнтаційна робота в середніх навчальних закладах України та прикордонних областях Російської Федерації.

Щорічно в навчальних підрозділах факультету навчаються 2500 - 2700 слухачів системи доуніверситетського навчання та близько 2200 студентів заочної та дистанційної форм навчання.

Система доуніверситетського навчання НТУ "ХПІ" сьогодні об ' єднує

•  підготовчі курси за денною (суботньо-недільна), вечірньою та заочною формою навчання;
•  філії підготовчих курсів в містах Артемівськ (Донецька область), Павлоград (Дніпропетровська область), Лисичанськ (Луганська область), Енергодар (Запорізька область), с.м.т. Піщанка (Красноградський район Харківської області), Світловодськ (Кіровоградська область);
•  7 елітарних шкіл за денною (суботньо-недільна), вечірньою та заочною формою навчання;
•  підготовче відділення за денною формою підготовки.

Підготовка бакалаврів та спеціалістів за заочною формою навчання

здійснюється в Навчально-консультаційних центрах у містах Ізюм та Балаклея Харківської області, Полтава та Бердянськ Запорізької області.

Підготовка бакалаврів та спеціалістів за дистанційною формою навчання

здійснюється в Навчально-консультаційному центрі у місті Ізюм та планується в Навчально-консультаційних центрах у містах Полтава та Бердянськ Запорізької області (з 2008 року) та Балаклея Харківської області (з 2009 року).

Навчальний комплекс НТУ "Харківський політехнічний інститут"

сьогодні охоплює 217 загальноосвітніх шкіл, ліцеїв та гімназій, навчально-освітніх комплексів; 27 технікумів та коледжів; 8 професійно-технічних та виховних училищ; 5 установ, підприємств та закладів. До складу навчального комплексу НТУ "ХПІ" входять загальноосвітні навчальні заклади та навчальні заклади I - II рівнів акредитації з 14 областей України на підставі Установчих договорів з факультетами в секторах: "Машинобудівник", "Електроенергетик", "ЕЛОС", "Комп'ютерні технології, електроніка та електромеханіка","Неорганік", "Енергомашинобудівник", "Економіка та інформатика", "Фізика та інформатика", "Комп'ютеризовані системи в управлінні та вимірюваннях", "Хімічна технологія", "Спеціаліст-21".

З 2007 року НТУ "ХПІ" проводить Всеукраїнську акцію пошуку молодих талантів у формі проведення заочних олімпіад для вступників до університету з математики, фізики, хімії та інформатики, переможці та призери яких користуються пільгами при вступі.

Щорічно з 2002 року в університеті проводяться Науково-технічні конференції доуніверситетської молоді "Хімія та фізика в сучасних технологіях".